Zdrowie

Okulary korekcyjne na lato – jak wybrać?

Każdy, kto nosi okulary korekcyjne podczas lata irytuje się czasami, że z powodu większej wady wzroku nie może nosić okularów przeciwsłonecznych. Ale jest na to rozwiązanie. W Polsce lato zaczyna coraz bardziej doskwierać, wysoka temperatura i mocno grzejące słońce nie omijają bynajmniej Olsztyna i okolic. Warto wobec tego zabezpieczać swoje oczy. Jak? Salony optyczne oferują nakładki przeciwsłoneczne. Sprawiają one, że okulary nie tylko pełnią rolę podstawową, czyli naprawiją wzrok, lecz także chronią przed ostrym światłem słonecznym. W ten sposób możemy swobodnie wyjechać nad morze w pogodny dzień i cieszyć się wypoczynkiem na plaży.

Można wybrać czy nakładki przeciwsłoneczne mają być pełne, czy gradalne. Nakładki gradalne są barwione w ten sposób, aby każda część szkiełka miała inny poziom zabarwienia. Jest to bardziej konwencjonalne, gdyż dolna część jest bezbarwna, co pozwala na czytanie książek bez żadnych problemów. Jest to fajny sposób na wyróżnienie się i nie da się ukryć, że takie barwienie ma po prostu fajny efekt wizualny.

Każdy, kto zdecyduje się na nakładki przeciwsłoneczne nie będzie tego żałował, gdyż niwelują one zupełnie przymrużanie oczu i ich łzawienie, co pozwala cieszyć się pięknymi widokami Olsztyna podczas letnich dni.

Są również soczewki

Nakładki przeciwsłoneczne na okulary są jedną z możliwości ochrony przed promienami UV, które zsyła na nas Słońce. Istnieje również alternatywa dla posiadaczy soczewek. Jest możliwość zciemnienia szkiełek soczewkowych. Jest wiele różnych rodzajów soczewek i wszystkie mogą przejąć rolę okularów przeciwsłonecznych. Ma wiele zalet: można wybrać ulubiony kolor barwienia i są wygodne. Soczewki są coraz bardziej modne na ulicach polskich miast, w tym na ulicach pięknego Olsztyna.

Dla kogo przeciwsłoneczne okulary i soczewki korekcyjne?

Te produkty są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą uniknąć zmęczenia spowodowanego światłem słonecznym. Promienie słoneczne zawierają szkodliwy dla oczu i skóry ultrafiolet.

Wiele zawodów narażonych na zbyt duże natężenie światła słonecznego wymaga okularów słonecznych, przede wszystkim kierowcy autobusów, pociągów, tirów, sportowcy, piloci i ratownicy na plażach.

Co kolor oprawek może mówić o noszącym?

Według Goethego i jego „Teorii kolorów” kolory mają różne działanie na człowieka, a niektóre pomogą poprawić nastrój. Czerwień jest kolorem stymulującym, zielony harmonizuje, a błękitny relaksuje. Cieszącymi się największą popularnością kolorami dla szkiełek okularów są odcienie cytrusowe, mięta, morela i lazurowy błękit, więc wcale niekonieczne jest noszenie szarych okularów słonecznych (chyba, że ten kolor jest czyimś ulubionym).

Żółty kolor świadczy o pozytywnym nastawieniu na świat, pomarańczowy oznacza patrzenie na świat z radością, a zieleń świadczy o otwarciu na wszystko co jest związane z naturą. Olsztyn jest pełen zieleni, dlatego nikt się nie zdziwi, że wszyscy noszący okulary przeciwsłoneczne patrzą na swoje miasto przez zielone okulary.

Czy warto posiadać przeciwsłoneczne okulary korekcyjne?

Oczywiście. Kto chce cieszyć się zdrowszymi oczami i zadbać o to, aby sie nie męczyły powinien posiadać takie okulary. Każdy salon optyczny oferuje już takie usługi, więc jeśli chcesz cieszyć się doskonałym wzrokiem w przyszłości, posiadanie takich okularów to po prostu MUST HAVE.